STAVEBNÍ SPOLEČNOST ŠURÍK s.r.o.

STAVEBNÍ SPOLEČNOST ŠURÍK s.r.o. vznikla v roce 2007 transformaci firmy Jozef Šurík, která svou činnost zahájila v roce 2004. V současné době firma disponuje více než sty zaměstnanci, což zajišťuje plynulou realizaci staveb a zachování vysoké kvality provedeného díla za velmi přijatelné ceny. Vlastníme certifikáty ISO 9001, ISO 14001, ISO 18001. Zázemí společností se nachází ve vlastních prostorech, kanceláře, sklady a výroba. Specializujeme se na revitalizace panelových a bytových domů (zateplení, výměna výplní otvoru, střecha, balkóny, zábradlí, zasklení lodžií, prefabrikované lodžie, klempířské a zámečnické práce, atd.), zajistíme Vám vyřízení a získání státních dotací, financování, projektovou dokumentaci a poradenství.

Zdarma Vám vypracujeme nezávaznou cenovou nabídku.

Realizujeme zakázky v celém Moravskoslezském kraji a cílem naší společností je vždy spokojený zákazník.

Standardně poskytujeme pětiletou záruční lhůtu na celé dílo.

K hlavním činnostem naší společnosti patří:

rekonstrukce a revitalizace bytových a panelových domů
zateplení obvodového pláště budov
zateplení a opravy střech
realizace systémových lodžií, prefabrikované stavebnicové lodžie
výměna výplní otvoru, okna, dveře, vstupní portály
sanace a komplexní rekonstrukce balkónů a lodžií
zámečnická a klempířská výroba
zasklení lodžií
balkónové zábradlí
statické posouzení objektu
hydroizolace budov
mytí fasád, protiplísňová opatření
kotvení sendvičových panelů
statické poruchy atiky
zemní práce a demolice
voda, topení, kanalizace
rekonstrukce bytových jader
vyřízení státních dotaci
inženýrská činnost
technické poradenství, konzultace
vyřízení financování
půjčovna lešení
autodoprava

Motto:
"Na prvním místě je spokojený zákazník, na jehož hodnocení a spokojeností závisí prosperita a existence naší organizace."

Adresa: Navrátilova 668/12, 721 00 Ostrava - Svinov
Telefon:+420 596 630 651
Email:info@surik.cz
Web:http://www.surik.cz/

Kontaktní osoby
Jaromír Škrobánek
obchodní oddělení
+420 733 609 214
skrobanek@surik.cz

Marek Bechný
příprava výroby
+420 731 430 714
bechny@surik.cz

Ing. Tomáš Literák
ředitel výroby
+420 739 885 600
literak@surik.cz

Zařazeno v kategoriích
Stavba a rekonstrukce
Doprava
Stavba a rekonstrukce > Balkony a Lodžie
Stavba a rekonstrukce > Lešení

Zařazeno v oblastech
Moravskoslezský kraj
Poslat poptávku
^.+$
Musíte vyplnit jméno a příjmení.
^[-!#$%&\'*+\/0-9=?A-Z^_a-z{|}~](\\.?[-!#$%&\'*+\/0-9=?A-Z^_a-z{|}~])*@[a-zA-Z](-?[a-zA-Z0-9])*(\\.[a-zA-Z](-?[a-zA-Z0-9])*)+$
Musíte zadat správně email.
^((\+|00)[0-9]{3}[\ -]?)?[\ -]?[0-9]{3}[\ -]?[0-9]{3}[\ -]?[0-9]{3}$
Musíte zadat správně telefon.
Opište:
^.+$
Chybně opsaný kód.
 

ČLÁNKY

Články

Elektronická evidence tržeb (EET) a bytová družstva/SVJ

Pokud Vaše bytové družstvo přijímá nájemné, zálohy na služby či jejich nedoplatky, různé administrativní poplatky apod., pak byste měli být na pozoru směrem k elektronické evidence tržeb (EET). 

SVJ a nebytové jednotky ve spoluvlastnictví

Častým případem je, že v domě, rozděleném na jednotky, se nachází nebytová jednotka rozdělená původním vlastníkem domu, většinou BD nebo s.r.o., mezi vlastníky bytových jednotek. Po rozdělení pronajaté nebytové jednotky podílovým spoluvlastníkům obvykle sjedná novou nájemní smlouvu společenství vlastníků.

Problémy spoluvlastníků nebytových jednotek od 1. 1. 2018

Od roku 2018 platí novela občanského zákona ve věci znovuzavedení předkupního práva spoluvlastnického podílu na nebytové jednotce v domě. Společně s dalšími odbornými organizacemi, činnými v oblasti bytového spoluvlastnictví jsme ještě před přijetím úpravy NOZ informovali poslance o problémech, který spoluvlastníkům nebytových jednotek, zejména garážových stání, neuvážená novela přinese:

Přeměna právní formy Bytového družstva na obecné Družstvo

Po převodu všech jednotek bytového družstva do vlastnictví jeho členů, zůstaly v majetku družstva nebytové jednotky pronajímané osobám, které nejsou členy družstva. 

Převody bytů a dům jako celek

Před převáděním bytů do vlastnictví je nutno vypracovat Prohlášení, kterým se dům rozdělí na bytové a nebytové jednotky a určí se společné prostory. Z naší praxe vypracovávání Prohlášení zjišťujeme problémy v domech, které mají několik vchodů se samostatnými čísly popisnými.

Zkušenosti s dohodou vlastníků o jiném přispívání na správu společných částí domu

Naše firma, jako profesionální předseda společenství vlastníků, vyšla vstříc potřebě společenství a navrhla jiný způsob přispívání na správu společných částí domu, než je obvykle používán a to podle spoluvlastnických podílů.

Poradna

Jak a s kým řešit výskyt štěnic v domě

Dotaz: Dobrý den, prosím o pomoc, žiji v panelovém bytě, v garsonce, a v garsonce nade mnou je výskyt štěnic, a přes umakartové jádro (stupačky) mám i já zasažený byt.

Odvolání statutárního orgánu a volba profesionálního předsedy

Dotaz: Dobrý den, jako majitel bytové jednotky a člen SVJ mám spor se správcovským družstvem a s firmou provádějící odečty dodávaného tepla a vody.

Zajištění vstupu do domu a postoj vlastníků

Dotaz: Jsme SVBJ (5 členů) – z toho 4 bytové jednotky a 1 podnikatel – ve sklepě má veterinární ordinaci. Na hlavní vstup do domu, který je opatřen klikou, chceme dát kouli, aby nebyl dům volně přístupný.

Nabytí družstevního podílu v rámci dědického řízení

Dotaz: Dobrý den, můžete nám prosím poradit? V našem bytovém družstvu došlo v loňském roce k úmrtí člena družstva, členský podíl přešel na dědice, který letos členský podíl prodal.

NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY

Dotaz: Dobrý den, prosím o pomoc, žiji v panelovém bytě, v garsonce, a v garsonce nade mnou je výskyt štěnic, a přes umakartové jádro (stupačky) mám i já zasažený byt. Celý dotaz
Dotaz: Dobrý den, jako majitel bytové jednotky a člen SVJ mám spor se správcovským družstvem a s firmou provádějící odečty dodávaného tepla a vody. Celý dotaz

NAPIŠTE NÁM

Adresa:
Obyvatele.cz
Štětínská 344/32
181 00 Praha 8 - Bohnice

E-mail: info@obyvatele.cz
IČ: 28498003
DIČ: CZ28498003

O NÁS

Obyvatelé.cz jsou prvním specializovaným portálem pro bytové domy.

Projekt Obyvatelé.cz vznikl na základě potřeb lidí z našeho okolí bydlících v bytových domech. Před jeho vznikem neexistoval papírový magazín, ani online služba, která by cíleně pomáhala komunikaci v bytových domech.

Vyberte region kliknutím na mapu nebo výběrem z rolítka
a odešlete formulář

výběr regionu
Zavřít
Praha Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královéhradecký kraj Pardubický kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlínský kraj Jihomoravský kraj Vysočina Jihočeský kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj